Nasze usługiPortalGaleria ZdjęćSerwisInformacjeKontakt z Nami
Tynki dekoracyjne
Do naszych zleceń zawsze używamy sprawdzonych producentów !i dobrych firm
Materiały to podstawa
Oleba.pl


Wykonujemy tynki dekoracyjne na ścianach w pomieszczeniach mieszkalnych oraz biurach

Wszelkie prace to 3 letnia gwarancja dla twojej satysfakcji ...


Szybki wybór:
Tynki dekoracyjne
Stiuk
Tynki dekoracyjne

Polecamy się wykonaniu tynków dekoracyjnych cienko warstwowych w twoim mieszkaniu stosujemy różne techniki i metody wykonania , polecamy również wykonanie sztablatury tynki zacierane , baranki, oraz wiele innych sposobów na upiększenie twoich ścian ! zajmujemy sie przygotowaniem podłoża pod nowo ozdabiane ściany , cenimy trwałość naszej pracy dla tego dokładamy starań by wszystko było wykonane rzetelnie i fachowo .

Cienkowarstwowe tynki dekoracyjne (również te z fakturą) wymagają odpowiedniego podłoża. Jeśli chcemy być w pełni zadowoleni z efektu końcowego musimy zadbać o dobre przygotowanie ścian. Dekoracyjne żłobienia i przetarcia na ścianach to hit ostatnich sezonów. Plastyczne powierzchnie ciekawie załamują światło i kolor oraz są w stanie zamaskować wszelkie niedoskonałości powierzchni.Stiuk

Wykonujemy stiuki weneckie kompleksowo , w łazienkach kuchniach salonach , na kominkach posługujemy się tradycyjnymi technikami i nowoczesnymi materiałami Polecamy się w tym zakresie !
Ze względu na skomplikowaną technologię, wykonanie stiuku lepiej powierzyć fachowcom. Stiuki co prawda nie są tanie, ale trwałe i niezwykle dekoracyjne. Świetnie sprawdzają się w obszernych wnętrzach, również stylowych.


Kilka słów o stiukach !

Ostatnio znowu modne stały się techniki zdobienia ścian stosowane od stuleci. Są to stiuki oraz sztukaterie. Do najstarszych i najbardziej dekoracyjnych technik zdobienia ścian należy stiuk, czyli szlachetny tynk imitujący kamień, np. marmur. Warstwa zewnętrzna tynku to zaprawa wapienna, gipsowa lub wapienno-gipsowa z zawartością pyłu marmurowego albo drobnoziarnistego piasku. Wyróżnia się stiuki białe i kolorowe. Najczęściej spotykane rodzaje stiuków to: scagliola, z połączenia okruchów marmuru, gipsu, substancji barwiących oraz kleju; do jej wykonywania wykorzystuje się bezbarwną i przezroczystą odmianę gipsu – selenit lub gips alabastrowy; stucco marmo składa się z gipsu, kleju pochodzenia zwierzęcego, pigmentów oraz dodatków jak ałun czy boraks; marmorino otrzymuje się, nakładając na podłoże kilka warstw wapna zmieszanego z pyłem marmurowym o różnym stopniu rozdrobnienia; po wygładzeniu powierzchnię pokrywa się warstwą wosku lub oleju lnianego; stucco lustro to imitacja marmuru; na zdrapany tynk wapienny nakłada się cienką warstwę tynku wapiennego lub gipsowego; na jego wilgotnej powierzchni rozprowadzane są pigmenty; odmianą jest stucco veneziano; tedelakt to stiuk marokański z silnie hydrolizowanego wapna z domieszką barwników; dwukrotnie szlifowany kamieniami półszlachetnymi (agat, ametyst) i pokrywany oliwą z oliwek zmieszaną z mydłem; jest tak wytrzymały, że bywa stosowany na ścianach zewnętrznych, podłogach, obudowach wanien, pod natryskami i w łaźniach; sztablatura to wewnętrzny tynk szlachetny z cienką warstwą zaprawy z gipsu modelowego lub mieszanki gipsu i wapna.
Ogólnie stiuk wygląda jak kamień, glazura bez fugi,marmur, stiuk jest idealnie gładki równy i błyszczący

Trawertyn
Trawertyn jest odmianą martwicy wapiennej. Powstaje z osadzania się jej w zimnych wodach źródlanych tworząc zwięzłą skałę.
Jego kolor oraz struktura zależy od miejsca z którego zostaje wydobywany. Przykłady prac z użyciem tego kamienia można zauważyć we Włoszech oraz Hiszpanii gdzie cieszy się dużą popularnością.
W Polsce w ostatnich latach został dopiero doceniony i coraz więcej osób decyduje się na wykończenia z użyciem tego kamienia. Zamiast kamienia można zastosować masę szpachlową imitującą naturalny trawertyn , masę można zastosować praktycznie na każdej odpowiednio przygotowanej ścianie mieszkania , nadając wnętrzu uroku i stylu